Bogdan Nicolae Stan, noul președinte al ANAF
Telex » Știri
13 ianuarie 2017
Premierul Sorin Grindeanu l-a numit la şefia Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală (ANAF) pe Bogdan Nicolae Stan. El îl înlocuieşte, astfel, de Dragoş Doroş, care a demisionat aseară.
Bogdan Nicolae Stan îndeplineşte, temporar, funcţia de director general adjunct în cadrul Direcţiei Generale Monitorizare, Control şi Antifraudă din CNAS. Anterior, Bogdan Nicolae Stan a lucrat la ANAF Ilfov.
Ministrul Finanţelor, Viorel Ştefan, a anunţat ieri că procesul de evaluare a performanţei actualei conduceri a ANAF este în curs şi că vor fi anunţate măsuri „în cel mai scurt timp”.
(Sursa: News.ro)
Festivalul Cărților Deschise, o fereastră spre fascinanta lume a cunoașterii
De 1 și 8 Martie „un cântec, un zâmbet, o floare” oferite mamelor, soțiilor, prietenelor, colegelor noastre
Arta Thaliei – de la viață pe scenă și de la scenă la publicul larg
Ziua Brâncuși sub semnul omagierii unei opere inestimabile
Pe întregul cuprins al țării, manifestări prin care toate artele transmit un mesaj comun, autentic umanist
Iași – opt zile de concerte memorabile
Zeița Thalia inspiră formule inovative în arta spectacolului
Ample programe științifice și culturale dedicate marilor personalități ale istoriei naționale